LOKALITA

Staré Modřany Vás překvapí unikátní atmosférou v některých ohledech připomínající spíše typické české maloměsto nebo ještě lépe městys. A tak zde najdete prakticky všechno, co obyvatelé takového městečka potřebují: cukráře i železáře, stylovou restauraci i vyhlášenou hospodu, biograf i kostel a mnoho dalších nezbytných služeb, obchodů či institucí. To, na co nestačí provozovny drobnějších živnostníků, pak jistě obstaráte v několika blízkých obchodních centrech.

Řada možností se nabízí i příznivcům rozmanitých sportovních aktivit. Od golfového hřiště v Hodkovičkách přes moderní sportovní areál Hamr s tenisovými a beach volejbalovými kurty či modřanský Freestyle Park, kde najdou adrenalinovou zábavu všeho druhu děti i dospělí, až po vlasteneckou rekreační turistiku v Modřanské rokli. Právě tudy navíc prochází stejnojmenná cyklostezka vedoucí až na Šeberov a navazující na vůbec nejoblíbenější cyklostezku podél Vltavy.

Břeh nedaleko tekoucí řeky, na kterém mj. najdete přívoz jako za starých časů, rovněž posiluje “retro” atmosféru Starých Modřan, stejně jako záplava zeleně v bezprostředním okolí a především neuralgický bod každé lepší obce: zastávka vlaků, odkud se pohodlně dostanete do centra Prahy nebo do vyhlášené rekreační oblasti, kam o víkendech jezdí slavný Posázavský pacifik. Těm, kteří upřednostňují nabité jízdní řády před trampskou a železniční romantikou, potom ve všech směrech poslouží zastávky městských autobusů a tramvají.